Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

Estetisyenlik Kursu ( Cilt Bakımı Eğitimi ve Güzellik Uzmanlığı Kursu) 

 İzmir'de Güzellik Uzmanlığı Kursu denilince ilk akla gelen yer olan kalitenin ve güvenin adresi Sevgi Akademi'nin profesyonel eğitim programlarıyla tanışın!!

Geçmişten günümüze estetik ve güzellik kadınlar için hayatın en olmazsa olmaz unsurlarından biri olmuştur. 

Günümüzde ise estetik ve güzellik sadece kadınların değil erkeklerin de rağbet gösterip talep ettikleri bir sektör haline gelmiştir.  Bu talep artışıyla her geçen gün çoğalan estetik, cilt bakımı - güzellik merkezlerindeki nitelikli eleman arayışı da giderek çoğalmaktadır. Sevgi Akademi olarak bizler profesyonel ve nitelikli bir ekiple birlikte sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz. 

Kendi Güzellik Merkezinizi Açmak için Bir Adım Atabilirsiniz.

Sevgi Akademide Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika almaya hak kazanırken bunun yanında Türkiye Genelinde uzun yıllardır birçok kursiyerinin de kendi işini kurmasına destek olmuştur.  Meslek edindirme kurslarını tamamlayarak, İzmir’de Estetisyenlik sertifikası ve Güzellik Uzmanlığı sertifikası almak ve bu işi kendisine meslek edinmek isteyen kursiyerlerimiz için Özel Sevgi Akademi olarak birçok avantaj sunmaktayız. 

Severek Yapacağınız Bir Mesleğiniz Olsun İstemez misiniz?

Eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra işinize sevginizi de katarsanız eğer,  hiç şüphe yok ki bir güzellik merkezinde çalışarak işvereninizin ve müşterilerinizin de memnuniyetini kazanabilir, ya da bizimde desteğimizle gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra yıllardır hayalini kurduğunuz kendi güzellik merkezinizi açarak kendi müşterilerinizin yüzlerini reklendirip güldürebilirsiniz.

Güzellik uzmanlığı kursu  İzmir denilince ilk akla gelen Sevgi Akademi olarak yaptığı işi seven, mutlu meslek sahiplerinin sayısını artırmak için uzman bir eğitimci kadrosu ile yıllardır  MEB onaylı mesleki sertifika programları düzenliyoruz.

Avrupa Birliği Ülkelerinde Geçerli Bir Mesleğiniz Olacak.

Avrupa Birliği ile birlikte yürütülmekte olan MEPEG projesi (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı olan 552 saatlik sertifika programımıza dahil olarak ister kendi işinizi kurabilir ya da kariyerinize Avrupa Birliği ülkelerinde bile devam edebilirsiniz.

Avrupa Birliği ülkelerinde Estetisyen ve Güzellik Uzmanı olarak çalışabilmek için gerekli olan denklik sertifikasını alabilmek için Sevgi Akademi danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Program Size Daha Uygun?

Estetisyenlik Kursu  programının toplam eğitim süresi yaklaşık 4 ay sürmektedir. Eğitimlerimiz %70 Uygulamalı %30 Teorik olarak verilmekte olup, haftaiçi ve haftasonu gruplarımızdan size en uygun olan programa katılabilirsiniz..

Estetisyenlik kursu izmir denildiğinde güvenin adresi olan Sevgi Akademi olarak mezun öğrencilerimize iş desteği sağlıyoruz. Öğrencilerimize anlaşmalı olduğumuz kurum ve kuruluşlarda staj yapma imkanı veriyor ve deneyim kazanmalarını sağlayarak sektöre hazırlıyoruz.

Eğitimimiz sonunda MEB’dan onaylı Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanan kursiyerlerimize güvenin adresi olan Sevgi Akademi olarak anlaşmalı olduğumuz kurum ve kuruluşlarda iş desteği sağlıyoruz.

Hayallerini gerçekleştirip kendi iş yerini açmak isteyen kursiyerlerimiz için ise ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetleri veriyoruz.

Güzellik Uzmanlığı Sertifikasına Sahip Olunca Nerelerde Çalışabilirim?

·  Gerekli prosedürleri de tamamlayarak yıllardır hayalini kurduğunuz iş yerini açarak kendi güzellik merkezinizin patronu olabilirsiniz.
·  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan halk eğitim merkezlerinde ve mesleki eğitim merkezlerinde aday usta öğretici olarak görev alabilirsiniz.
·  Güzellik merkezlerinde, kliniklerde, cilt bakım merkezlerinde, hastanelerin dermatoloji birimlerinde ve bunun yanında eczanelerde dermo-kozmetik danışmanı olarak da çalışabilirsiniz.
·  Mankenlik ajanslarında, sinema ve televizyon stüdyolarında, prestijli otellerin güzellik-spa salonlarında
·  Kozmetik üretim sanayiinde, güzellik malzemesi satan ve pazarlayan işyerlerinde çalışma olanakları vardır.

Estetisyenlik Kursu Programı Kapsamında Alınacak Dersler

Anatomi – Fizyoloji
Cilt Tipleri ve Cilt Analizi
Mini ve Yoğun Cilt Bakımı eğitimi & Vücut Bakımı
Kozmotoloji
Epilasyon ve Depilasyon Teknikleri
Zayıflama Uygulamaları
Makyaj Eğitimi
Klasik (isveç) Masaj – Selülit Masajı
İş analizi ve işletme
Müşteri iletişimi
Hijyen
Manikür Pedikür
El Ayak Bakımı
Sir Ağda + Kaş Bıyık Alımı
Salon Hazırlığı
Kimyasal Peeling
Dermoroller
Ürün Cihaz Eğitimleri
İpek Kirpik - Kirpik Perması - Kirpik Boyama
Zayıflama ve Beslenme
Radyo Frekans Cihazı Uygulama Eğitimi
Kavitasyon Cihazı Uygulama Eğitimi
Vakum Cihazı Uygulama Eğitimi
Pasif Jimnastik Cihazı Uygulama Eğitimi
Lenf Drenaj Uygulama Eğitimi
IPL Lazer Epilasyon Cihazı Uygulama Eğitimi
DIODE Lazer Epilasyon Cihazı Uygulama Eğitimi
Aqua Peel Uygulama Eğitimi
VENUS LEGACY Uygulama Eğitimi
VENUS VIVA Uygulama Eğitimi

Sevgi Akademi olarak estetisyenlik  kursu öğrencilerimize en iyiyi sunabilmek için teknolojinin en ileri marka ürünlerini bir araya getirdik.

Bunlardan biri olan Venus Viva ™, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak genç ve pürüzsüz bir cilt görünümünü sağlayabilmektedir. Venus Viva ™ ile cilt sarkmaları, çizgi ve kırışıklıklarla ilgili yüz gençleştirme uygulamaları, derin kırışıklıkların tedavisi, sivilce yaralarının tedavisi, büyük gözenek ve eşit görünmeyen doku tedavilerinde hastalarınızın cildine sihirli bir dokunuş gerçekleştirebiliyoruz.

NanoFraksiyonel RF™


•    Muhteşem ısı iletimi
•    RF penetrasyonunda en büyük spot boyutu 
•    Fenomenal penetrasyon derinliği (400 mikrona kadar) 
•    Pin ucundan en yüksek mesafe
•    Kolajen konraksiyonu
•    Kolajen sentezi

SmartScan™

•    1000 pulslu patentli uç teknolojisi  
•    RF ve selektif dermal ısıtma 
•    Daha kısa iyileşme süresinde mikro yaralar yaratan çok daha küçük iz bırakan pinler(150x20 Mikron).  
•    Benzersiz algoritma ile şablon üretimi sayesinde, tedavi süresince maksimum esneklik kabiliyeti
•    Uygulama sonrası üniform doku görünümü ve en az iyileşme süresi.

Venus Viva™ seçkin hastahane ve doktorların tercih ettiği, klinik hizmetlerini etkileyici sonuçlarla genişletecek, hasta memnuniyetini artıracak ve sağlam yatırım dönüşleri sağlayacak, NanoFraksiyonel Radyo Frekansı™ (RF) yoluyla etkileyici bir etkinlik sağlayan hepsi bir arada bir masa üstü ve türünün tek örneği SmartScan™ teknolojisidir.

Teknolojiyi yakından takip ederek estetisyenlik kursu öğrencilerine her zaman en ileri cihaz ve hizmetleri sunan Sevgi Akademi, medikal sektörüne yenilik getiren Venüs Legacy ile profesyonel ve etkin uygulama eğitimleri sunmaya devam ediyor.

Venus Legacy, teknolojinin medikal sektörüne kattığı devrim niteliğinde bir cihazdır. Venüs Legacy ile bölgesel incelme, sıkılaşma, selülit tedavisi ve cilt bakım uygulamalarında oldukça önemli işlemler gerçekleştirilmektedir. 

   

Medikal Estetikte Bir Devrim

Venus 4D™ Teknolojisi – Yeni Bir Standart

Venus Legacy™, 4D™ teknolojisini, Multi-Polar Radyo Frekansı (RF), Darbeli Elektro Manyetik Alanlar (PEMF), VariPulse™ (VP)  teknolojisi  ve Gerçek Zamanlı Termal Geri Bildirim ile birleştirmesi FDA tarafından onaylanan tek ürün olarak Türkiye'de sadece Sevgi Akademi kursiyerlerinin eğitiminde kullanılmaktadır.

Neden Sevgi Akademi ?

  • Avrupa Birliği standartlarında, alanında uzman akademik bir kadroyla çalışıyoruz.
  • Yeni nesil cihaz ve ekipmanlarla kursiyerlerimizi tam donanımlı olarak sektöre hazırlıyoruz.
  •  Başarıyla mezun olduktan sonra da desteğimizi esirgemiyor ve sektörde karşınıza çıkabilecek her türlü probleminizle yakından ilgileniyoruz.
  • Sertifikaların bakanlık tarafından güncelleme istenmesi durumunda sizi yarı yolda bırakmayarak, ek hiçbir ücret almadan sertifikalarınızı güncelliyoruz.
  • Derslerinizi AB standartlarındaki ferah uygulama ve teorik sınıflarımızda alma imkanı sunuyoruz..
  • Akademimizden başarıyla mezun olan  öğrencilerimize işe yerleştirme desteği verdiğimiz gibi yıllardır kendi işini açma hayali kuran mezunlarımız için de ücretsiz danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunuyoruz.

       Güzellik ve Estetik kavramı bir meslek olarak hata kaldırmayacak bir branştır. Sadece yetenekle devam edilemeyecek bu sektörde yeteneğinizi profesyonel bir eğitimle taçlandırıyor ve sizlere vereceğimiz MEB onaylı sertifikalarla sektördeki yerinizi sağlamlaştırıyoruz. Kalite ve güvenin adresi olan Sevgi Akademi’nin profesyonel eğitim programlarıyla tanışmak ve estetisyenlik kursu fiyatları, ücretleri hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın. Sevgi Akademi, profesyonellik ve kariyerde başarı sunan bir hizmet kuruluşudur.


    

Unutmayın, sevginin ve güzelliğin aynı çatıda bulunduğu tek yer Sevgi Akademi'dir...

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder